Just nu går det inte att ringa oss. Driftstörning hos teleleverantör. Felsökning pågår.

Just nu går det inte att ringa oss. Driftstörning hos teleleverantör. Felsökning pågår.

Liljeholmskajen vid kontoret i Marievik Liljeholmen Liljeholmskajen vid kontoret i Marievik Liljeholmen

Årstaängsvägen 21 C plan 1

Marievik - Liljeholmen
Ritning kontor Årstaängsvägen 21 C våning 1 Marievik

676 kvm, Bottenplan och plan 1 av 8

 

Kontor med maximalt ljusinsläpp genom fönster från golv till tak som skapar en genomgående rymlig, luftig och ljus känsla. Lokalen är fördelad på två våningsplan. Utsikten mot Liljeholmen ger liv och rörelse.

 

Byggår 2000

 

Miljöcertifiering Miljöbyggnad Brons

 

Arbetsplatser 50 öppna platser och utöver det finns utrymme för ytterligare touchdownplatser och andra kreativa ytor. Antal arbetsplatser är ett förslag, kontakta oss så berättar vi mer.

 

Övriga rum som stödjer hybrida arbetssätt. Kan till exempel bli 5 mötesrum och 5 tysta rum.

 

Pentry 1

Kontor på två plan med höga fönster

Lokalen är planerad på två plan med en interntappa mellan planen och kontoret ska totalrenoveras så det finns stor möjlighet att påverka utformningen.

 

I fastigheten finns möjlighet till coworking och det finns även garage och cykelparkering.

 

Hållbarhet och miljö på AMF Fastigheter

Energi, byggvaror och installationer i fastigheter har stor påverkan på miljön och AMF Fastigheter tar ett självklart ansvar genom att arbeta för effektivare energianvändning, kloka materialval, förbättrad inomhusmiljö och avfallshantering.

 

Hållbar anpassning – Vi kan hjälpa er göra ett lågt klimatavtryck i anpassningen av er lokal. Genom vår klimatkalkyl får ni svart på vitt vad olika materialval ger för avtryck och vi vägleder gärna er genom den resan.

Vill du veta mer om lokalen eller området?

Strandpromenad utanför kontor i Marievik Liljeholmen

Vår plats på Liljeholmskajen kallar vi Marievik, en egen stadsdel med bekväm närhet till Hornstull och Södermalm. Området Marievik har en mix av kontorsfastigheter, service och bostäder med vacker utsikt över Årstavikens vatten.

Är du intresserad av det här området men letar efter en annan lokal? Hör av dig till Kajsa.

Uthyrare AMF Fastigheter Marievik

Kajsa van Dijck, Uthyrare Kontor Liljeholmen

076-112 08 83

Andra lediga lokaler i Marievik - Liljeholmen